Bliźniak to forma budownictwa, która zyskuje na popularności. Zwłaszcza w podwarszawskich miejscowościach. Deweloperzy mocno stawiają na osiedla złożone z tego rodzaju zabudowy. Jednak jedną z obaw konsumentów powstrzymującą ich przed kupnem jest to, czy ich wymarzone cztery kąty muszą wyglądać dokładnie tak samo jak sąsiada?
Duże zainteresowanie nieruchomościami skutkuje tym, że powstają nowe domy. Łomianki, Marki, Janki, Piaseczno to tam prężnie działają deweloperzy i tworzą nowe osiedla. Od kilku lat obserwujemy trend uciekania z wielkich miast do mniejszych miejscowości. Stąd też podwarszawskie miasteczka są jednym z ulubionych kierunków migracji. Można zauważyć również wzrost zainteresowania kupujących domami typu bliźniaki. Łomianki w rekordowym tempie zapełniają się tego rodzaju zabudową. Jednak jedną z obaw konsumentów jest to, że ich domy nie będą miały indywidualnego charakteru.
Czy dwie połówki bliźniaka muszą być swoim lustrzanym odbiciem?
Oczywiście, że nie. Nawet mieszkanie w bliźniaku pozwala na wyrażanie siebie od strony estetycznej. Prawo nie wymaga od właścicieli tego typu domów, aby wyglądały one identycznie od strony architektonicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć dom, który będzie zaspokajał potrzeby, który mogą różnić się od potrzeb sąsiada. Nie muszą być zatem swoim lustrzanym odbiciem. Jednak bliźniaki powinny zachowywać pewien stopień podobieństwa dotyczący powierzchni zabudowy, kubatury, szerokości elewacji frontowej.
Be the first to comment on "Czy dwie części bliźniaka muszą wyglądać tak samo?"