Czy podczas pandemii koronawirusa działają stacje kontroli pojazdów?

stacja kontroli pojazdów

Badanie techniczne jest obowiązkowe raz w roku i musi je odbyć z wynikiem pozytywnym każdy pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany w Polsce. Co zrobić, kiedy w obliczu pandemii przypadł akurat termin wykonania takiego badania? Czy stacja kontroli pojazdów jest czynna?

Okazuje się, że Ministerstwo Infrastruktury obecnie nie planuje zamknięcia takich obiektów. Właściciele samochodów nie muszą więc martwić się o wykonanie badania technicznego. Gdy zbliża się termin, można bez problemu udać się do takiego punktu i wykonać badanie na standardowych zasadach. Wiadomo przecież, że chociaż zaleca się pozostawanie w domach, to jednak poruszanie się autem nie jest zabronione. Stan pojazdów mechanicznych musi być zaś należyty, by nie stwarzać dodatkowego zagrożenia na drodze.

Czy trzeba jakoś specjalnie przygotować się do wizyty na stacji kontroli pojazdów? Zaleca się włożenie maseczki oraz jednorazowych rękawiczek. Dokładnie tak samo przygotowani są diagności. Badanie przeprowadzają w maseczkach oraz w rękawiczkach. Każda stacja kontroli pojazdów jest też cyklicznie dezynfekowana, a do użytku każdego udostępnione są płyny do dezynfekcji. By zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, na stacji kontroli może przebywać ograniczona liczba ludzi, w tym pracowników oraz klientów. Dlatego przed wizytą dobrze jest zadzwonić i umówić się na konkretny termin i godzinę. Dzięki temu uniknie się oczekiwania w kolejce oraz kontaktu z innymi osobami, które przecież mogą być zarażone, a nie mają objawów choroby.

Be the first to comment on "Czy podczas pandemii koronawirusa działają stacje kontroli pojazdów?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*