Dobry radca prawny, czyli jaki? Pomagamy w wyborze!

rozwody warszawa

Problemy z szeroko rozumianym prawem pomoże nam rozwiązać specjalista, który doskonale zna się na swojej dziedzinie. Tak się jednak składa, że kancelarii zapewniających dostęp do porad prawnych jest na rynku bardzo dużo. Jak więc wybrać tę odpowiednią? Tego dowiecie się w poniższym tekście.

Cechy dobrego radcy prawnego

Osoby po raz pierwszy korzystające z pomocy specjalistów miewają poważne problemy z wyborem konkretnych ludzi. Nic w tym dziwnego, w końcu nigdy nie mieli do czynienia z różnego rodzaju zawiłościami prawnymi, dlatego nie wiedzą, kto może im pomóc. Trzeba więc zastanowić się, czym powinien wyróżniać się prawnik, przeprowadzany na przykład rozwody. Warszawa na szczęście zapewnia sporą swobodę wyboru. Na rynku działa wielu uznanych kancelarii. Na co więc należy zwrócić uwagę przed wyborem radcy?

  • Znajomość dziedziny – choć może wydać się to oczywiste, prośby o pomoc trzeba kierować do prawników specjalizujących się w interesującej nas dziedzinie. Choć dobry radca powinien dysponować szeroką wiedzą z zakresu prawa, o nasze interesy najlepiej zadba osoba, która na danej specjalizacji „zjadła zęby”.
  • Opinie innych klientów – w dobie internetu prześwietlenie adwokata od rozwodów nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google lub specjalnych stron tematycznych, by dowiedzieć się, co rynek sądzi o wybranej kancelarii. Jest to także dobry sposób na jej weryfikację.
  • Cena i gwarancja sukcesu – jeśli radca gwarantuje pełny sukces jeszcze zanim zapozna się ze sprawą, może to oznaczać, że nie wie, o czym mówi lub próbuje nas naciągnąć. Nie warto ufać takim zapewnieniom – znacznie lepszym wyborem okażą się specjaliści twardo stąpający po ziemi. Oczywiście nie bez znaczenia będzie też cena, choć nie powinna być ona głównym kryterium wyboru. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy może bowiem okazać się zgubna. Szczególnie drogie są rozwody. Warszawa to miasto, gdzie ceny sa najwyższe.

 

Działalność dodatkowa

Warto również zwrócić uwagę na dodatkową działalność radcy prawnego. Udzielanie pomocy pro publico bono, uczestnictwo w kursach doszkalających, działalność w kręgach zawodowych na pewno jest aspektem, któremu warto się przyjrzeć. Może to wskazywać na to, że wybrany rzez nas radca ma wszechstronną wiedzę oraz faktycznie pasjonuje się swoją pracą. Adwokat zajmujący się prawem rodzinnym, może interesować się też pedagogiką czy psychologią.

Be the first to comment on "Dobry radca prawny, czyli jaki? Pomagamy w wyborze!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*