Jakie badania wykonują najczęściej Polacy?

diagnostyka laboratoryjna warszawa

Czy wiesz, że przynajmniej jedno badanie laboratoryjne w ciągu każdego roku wykonuje jedynie 46% Polaków? Najczęściej jest to podstawowa morfologia i ogólne badanie moczu. Pozostali nie wykonują badań choćby profilaktycznych wcale.

Co więcej, część nie wykonuje takich badań nawet wtedy, gdy w wyniku występującego schorzenia są one konieczne do dalszej diagnostyki oraz wdrożenia skutecznego leczenia. Większość Polaków tłumaczy, że zniechęca ich przede wszystkim długi czas oczekiwania w kolejce. Przyczyną bagatelizowania realizacji koniecznych badań jest też brak skierowania, przez co takie muszą być wykonane prywatnie, a więc odpłatnie. Spora grupa Polaków nie wybiera się na badania przez brak czasu i cierpliwie czeka aż objawy schorzenia same przejdą albo ratuje się samodzielnie wybraną kuracją w warunkach domowych.

Medycy alarmują! Badania laboratoryjne nie są inwazyjne, trwają dosłownie chwilę, nie bolą, a nadal zbyt mała liczba Polaków je wykonuje. Jeśli nie chcesz stać w kolejkach, postaw na prywatne kliniki, dzięki którym takie wykonasz tego samego dnia i tak samo szybko otrzymasz wyniki. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu „diagnostyka laboratoryjna warszawa”, by znaleźć placówkę najbliższą swojego miejsca zamieszkania. Zapewniamy też, że badania wcale nie są kosztowne. Te ogólne, podstawowe zrealizować można już od kilku złotych.

I z całą pewnością świadomość dotycząca konieczności wykonywania badań laboratoryjnych, zarówno profilaktycznych, jak i tych w celu rozszerzenia diagnostyki i umożliwienia skutecznego leczenia, powinna być wśród Polaków o wiele większa. Pamiętajmy, że już ogólne badania pozwalają niejednokrotnie wykryć nieprawidłowości w początkowej fazie rozwoju i to właśnie takie jest najłatwiej zwalczać. Ochrona naszego zdrowia i życia ma być priorytetem, każdy z nas przynajmniej raz w roku powinien udać się na podstawowe badania krwi oraz moczu.

Be the first to comment on "Jakie badania wykonują najczęściej Polacy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*