Odkszkodowanie za wypadek w taksówce

Tylko na przestrzeni ostatnich 10 lat, liczba osób korzystających z usług przewozowych wzrosła o jakieś 30%. Każdego dnia, taksówkami w całej Polsce jeździ jakieś 400 000 klientów – najwięcej kursów odbywa się w Warszawie. Okazuje się również, że taksówki zamawiają znacznie częściej kobiety aniżeli mężczyźni (60% zamówień składają panie, również te pracujące na stanowiskach asystentek, które zgłaszają chęć przejazdu innych pracowników) a usługi tego typu realizowane są przeważnie w ciągu dnia (to aż 76% wszystkich kursów).

Warto wspomnieć, że sporą grupę pasażerów taxi stanowią cudzoziemcy, to 11% wszystkich klientów. Znacznie częściej natomiast z taksówek korzysta się w ramach przejazdów służbowych aniżeli turystycznych – ilość przejazdów w ramach wykonywania obowiązków służbowych wzrosła w ostatniej dekadzie aż dwukrotnie a wszystko dlatego, że coraz więcej usług świadczonych jest u klienta.

Ciekawostką jest również fakt, iż firmy korzystają właśnie z taksówek bowiem tego rodzaju usługi znacznie zmniejszają koszty prowadzenia działalności. Nie jest koniecznym zakup czy leasing aut, nie płaci się za postoje i parkowanie w strefach płatnego parkowania, nie ma też konieczności korzystania czy tworzenia parkingów przy siedzibach firm.

Pamiętajmy również, że konkretną trasę znacznie szybciej przejedziemy taksówką – ponieważ licencjonowani taksówkarze mogą korzystać z buspasów, omijane są korki. Co ważne, najlepsze korporacje umożliwiają bezgotówkowe przejazdy dla pracowników firm poprzez udostępnianie specjalnych voucherów, kart płatniczych czy kodów sms – to niezwykle wygodne. Klienci, którzy często i regularnie korzystają z danej korporacji taksówkarskiej mogą też liczyć na specjalne upusty i rabaty cenowe, dzięki czemu usługi przewozowe stają się po prostu tanie.

Usługi przewozowe realizowane są zazwyczaj w dni powszednie, w godzinach roboczych. Statystyki jasno wskazują także na fakt, iż taksówkami jeżdżą przede wszystkim osoby w przedziale wiekowym 35-50 lat (osoby aktywne zawodowo). Nie bez znaczenia jest też to, że na popularność taksówek wpływ ma rosnące zaufanie do taksówkarzy i coraz lepszy wizerunek samych korporacji – z danych wynika, iż dla 83% osób, które z taxi korzystają, duże znaczenie ma renoma korporacji i jej wieloletnie doświadczenie na rynku.

Liczy się także cena – to właśnie tanie taxi jest wybierane najczęściej. Ceny kursów różnią się jednak znacznie przy tej samej jakości świadczonych usług. Dzisiaj nie „łapiemy” już taksówek na postojach, za to zamawiamy je telefonicznie bądź poprzez aplikacje mobilne. Dzięki temu możemy porównać ceny kursów poszczególnych korporacji.

Zgodnie z uchwałą Rady m. st. Warszawy, taryfy przewozów za każdy przejechany kilometr różnią się w zależności od dni (robocze oraz weekendy i święta) oraz pory dnia (dzień/noc) natomiast ustalono ich maksymalne stawki. Ustalono również opłatę początkową, która nie może być wyższa aniżeli 8 złotych oraz opłatę za godzinę postoju – ta nie może przekraczać stawki w kwocie 40 złotych.

Be the first to comment on "Odkszkodowanie za wypadek w taksówce"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*