Okazuje się, że dzieci i młodzież ulega największej liczbie wypadków właśnie podczas wakacji. Kontuzje bądź złamania kończyn wynikają głównie z tego, iż okres, w którym dzieciaki nie uczęszczają do szkoły jest czasem zabawy i odprężenia. To również czas wzmożonej aktywności fizycznej.
W Polsce niezwykle popularne są wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. To kilkutygodniowe kolonie bądź obozy – typowo rekreacyjne i turystyczne bądź tematyczne o charakterze sportowym. Zorganizowane wyjazdy grupowe spotykają się z dużym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci. Dla rodziców jest to możliwość zapewnienia atrakcyjnego pobytu dzieciom, podczas gdy oni nie mogą wziąć urlopu. Dla najmłodszych jest to szansa na szereg turystycznych uciech, bez nadzoru swoich opiekunów prawnych.
Nie oznacza to oczywiście, iż dzieci wyjeżdżają na kolonie bez jakiejkolwiek opieki. Podczas nich konieczny jest pobyt wykwalifikowanej kadry, która nie tylko będzie zapewniać wszelkie atrakcje zgodnie z planem organizacji wyjazdu, ale również opiekę i bezpieczeństwo. Nie zawsze da się jednak zapobiec wypadkom. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież, która wyrwała się spod stałej pieczy rodziców, czuje się dużo bardziej wyzwolona i nie zauważa ryzyka swoich postępowań. Niejednokrotnie to również zaniedbania opiekunów doprowadzają do nieszczęśliwych wydarzeń.
Właśnie dlatego, jeszcze przed wyjazdem latorośli, każdy z rodziców powinien dokładnie sprawdzić status organizatora. Poczytać opinie, prześledzić doświadczenie w organizacji tego rodzaju wyjazdów. Warto także dopytać o zdobyte uprawnienia i certyfikaty oraz polisą ubezpieczeniową, którą bezwzględnie powinna posiadać każda jednostka organizująca kolonie bądź obozy. To właśnie na jej podstawie, rodzice dziecka, które uległo wypadkowi na zorganizowanych wakacjach będą mogli ubiegać się o należyte odszkodowanie.
Podstawą prawną, zgodnie z którą opiekunowie poszkodowanego mogą ubiegać się od ubezpieczyciela o odszkodowanie jest polisa, którą wykupuje organizator kolonii. Ta musi zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To obowiązek firmy, która gwarantuje sprawną i odpowiednią opiekę nad dziećmi w czasie pobytu poza domem. Niestety, nie wszyscy rodzice, których dziecko uległo wypadkowi ubiegają się o należne im odszkodowanie. Same ubezpieczalnie zaś nie dopominają się o wypłacenie im gwarantowanej sumy, która jak wiemy może pomóc na przykład w realizacji sprawnej rehabilitacji czy leczenia po urazie.
Aby ubiegać się o odszkodowanie, rodzice powinni zgłosić się w pierwszej kolejności do organizatora kolonii. Ten z kolei ma obowiązek zgłoszenia wypadku do firmy ubezpieczeniowej, z jaką ma podpisaną umowę. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie właściwych formularzy oraz szczegółowe opisanie wypadku. Ważne jest tez udokumentowanie urazów, jakich doznała osoba nieletnia, biorąca udział w wakacyjnym wyjeździe.
Suma wypłacanego odszkodowania będzie zależna od kwoty, na jaką organizator kolonii ubezpieczył każde dziecko oraz procentowego uszczerbku na zdrowiu.
Zawsze powinien ponosić odpowiedzialność opiekun oraz organizator kolonii bo to im rodzice powierzają swoje pociechy. Słyszeć można było rok temu o sytuacji gdzie organizator nie chciał wypłacić odszkodowania za utopienie się chłopca podczas kolonii.
This was a very good post. Check out my web page QH6 for additional views concerning about Thai-Massage.