Ostry dyżur ortopedyczny, a artroskopia barku

artroskopia barku

Kiedy pojawia się nagły ból lub uraz narządów ruchu czy kręgosłupa nie należy zwlekać, tylko podjąć natychmiastowe działanie. Trzeba unieruchomić poszkodowanego i zapewnić mu jak najszybszą pomoc medyczną. Gdzie ją otrzymać?

Ostry dyżur ortopedyczny w Warszawie

Doskonałym miejscem, które niesie fachową i specjalistyczną pomoc w stolicy, jest ostry dyżur ortopedyczny. Warszawa jest dużym miastem, dlatego jeśli nieszczęśliwy wypadek przytrafi się w weekend, można nie wiedzieć, gdzie się udać, by uzyskać odpowiednie wsparcie.

Najważniejsze, by udzielić poszkodowanemu natychmiastowej pomocy. Należy unieruchomić kończynę, tak by nie dopuścić do pogłębiania się urazu i zapewnić jak najszybszy dostęp do opieki lekarskiej np. zawożąc pacjenta na ul. Broniewskiego 3.

Artroskopia barku

Jednym ze stawów, które można wyleczyć za pomocą artroskopii, jest bark. Bardzo często w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego ulega on przeciążeniom i urazom.

Artroskopia barku może posłużyć jako badanie diagnostyczne, które pozwala obejrzeć staw od środka. Dzięki niemu lekarz może postawić trafną diagnozę, a także w mało inwazyjny sposób wyleczyć staw.

Artroskopia barku polega na tym, że lekarz ortopeda wprowadza do wnętrza stawu malutką kamerę, z której obraz obserwuje na monitorze. Pozwala mu to na precyzyjne określenie miejsca i charakteru urazu. Może także za pomocą artroskopu wprowadzić do wnętrza stawu miniaturowe narzędzia chirurgiczne i za ich pomocą dokonać zabiegu, który naprawi chorobowo zmienione miejsce.

Be the first to comment on "Ostry dyżur ortopedyczny, a artroskopia barku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*