Pierwsze kroki za obiektywem

fotograf na wesele Białystok

Kolejne lata mijają, a zapotrzebowanie na dobrych fotografów stale rośnie. Każda osoba biorąca ślub chce mieć tę chwilę w jak najlepszy sposób uwiecznioną. Aktualnie nie wystarczy kupić lustrzanki, ogłosić się w sieci, by dostawać dużą ilość zleceń. Bardzo ważna jest renoma i rekomendacja danego fotografa. Od czego zacząć, jeżeli właśnie z tym zawodem wiążemy swoją przyszłość?

Paradoksalnie na początek nie powinniśmy większości pieniędzy przeznaczać na sprzęt, ale na edukację. Źródeł wiedzy w świecie fotografii jest mnóstwo. Najpierw powinniśmy sięgnąć po dobrą książkę, która przybliży nam podstawy fotografowania. W międzyczasie oczywiście wskazane jest, by nabierać doświadczenia i podejmować mniejsze zlecenia. Nieogranym zasobem informacji jest internet. W sieci znajdziemy nie tylko instrukcje obsługi i krótkie pisane poradniki, ale również filmy instruktażowe.

Otaczająca nas technologia zmienia się bardzo szybko, wystarczy przypomnieć sobie jakich telefonów używaliśmy 10 lat temu. Nie inaczej jest ze sprzętem fotograficznym – aby być na bieżąco z nowinkami technicznymi, powinniśmy regularnie przeglądać magazyny fotograficzne.

Posiadając już szerszą wiedzę teoretyczną z zakresu fotografii i jej obrabiania powinniśmy zainwestować w profesjonalny sprzęt. Aby móc przyjmować większe zlecenia, musimy liczyć się z kosztem przekraczającym 10 000 złotych. Kwota ta obejmuje korpus aparatu, kilka obiektywów oraz lampę błyskową. Potrzebować będziemy także co najmniej 2 karty pamięci.

Na tym etapie warto zadbać też o swój  wizerunek. Większość osób, które poszukują godnych zaufania fotografów, po prostu wpisują w wyszukiwarkę „fotograf na wesele Białystok” i porównują okoliczne oferty. Każdy potencjalny klient wybierze osobę, której strona wygląda profesjonalnie, ceny są konkurencyjne, a klienci po zakończonej współpracy zamieścili pod jej profilem pozytywną opinię i rekomendację.

Be the first to comment on "Pierwsze kroki za obiektywem"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*