Rezonans magnetyczny na nfz czy prywatnie – który wynik będzie uznany na komisji?

rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny jest badaniem które należy do tych najbardziej zaawansowanych jeżeli chodzi o procedury diagnostyczne. Pomaga ono wykryć wiele chorób zarówno tych przewlekłych jak i chorób we wczesnym stadium. Aby wykonać takie badanie potrzebny jest nam specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowania. Dodatkowo badanie musi być przeprowadzone przez wykwalifikowanych fachowców posiadających wszelkie niezbędne do tego celu kompetencje. dodatkowo każdy nowoczesny rezonans magnetyczny to sprzęt niezwykle drogi, który do pracy pobiera ogromne ilości prądu. A zatem koszt utrzymania urządzenia jakim jest rezonans oraz wyposażenia całej pracowni jest bardzo duży podobnie też jak koszt utrzymania wykwalifikowanej kadry, stąd tez ceny badania są tak wysokie (więcej informacji: https://mridiagnostyka.pl/). Dlatego tez pacjenci chcą za wszelką cenę wykonać badanie nieodpłatnie w ramach refundacji przez NFZ. Oczywiści jest to możliwe ponieważ na badanie otrzymujemy skierowanie jednak czas oczekiwanie może sięgać nawet do kilku miesięcy. l O ile w przypadkach kiedy badanie nie jest pilne o tylko w sytuacji kiedy zagrożone jest nasze życie zwykle nie mamy na to czasu i szukamy miejsca oraz możliwości na rezonans magnetyczny prywatnie. Nawet pacjenci ze skierowaniem na CITO muszą czekać na badanie tygodniami, a nawet miesiącami jeżeli chcą wykonać badanie na niz. W tym czasie stan zdrowia może się znacznie pogorszyć. Wówczas wiele osób decyduje się na rezonans magnetyczny prywatnie.
W Polsce istnieje kilkaset miejsc oraz placówek diagnostycznych w których możemy wykonać rezonans magnetyczny na nfz. Co więcej nie s a to tylko placówki publiczne ale również na tej liście znajduje się wiele prywatnych placówek, które spełniają wszystkie wymogi i mogą świadczyć swoje usługi również ze środków publicznych.

War5to również zauważyć, że w każdym województwie czas oczekiwania na badanie rezonansem magnetycznym jest inny i może się okazać że w sąsiednim województwie na takie badanie będziemy czekać zdecydowanie krócej. Skierowanie na rezonans pozwala nam na wykonanie go w dowolnym miejscu w Polsce.

Często też czas oczekiwania na to badanie jest uzależniony od konkretnych części ciała i tak na rezonans magnetyczny Glowy możemy czekać znacznie dłużej niż np. na rezonans magnetyczny stawu kolanowego.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Rezonans na NFZ - Fruwac.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*