Rozwój zawodowy pracowników

gra szkoleniowa

Ambitny pracownik chce nie tylko wspinać się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Stawia już nie tylko na wysokie zarobki, ale i własny rozwój. Praca w firmie, która daje mu możliwości brania udziału w szkoleniach, jest o wiele lepiej postrzegana aniżeli ta, w której na edukację będzie musiał łożyć samodzielnie.

Pamiętajmy, że współczesny pracownik widzi profity nie tylko w wysokości wypłaty. O wiele chętniej złoży CV do przedsiębiorstwa, które oferuje mu godne warunki pracy na dobrze wyposażonym stanowisku, szkolenia, dzięki którym będzie mógł się rozwijać i różnego rodzaju bonusy. Okazuje się, że możliwość zwiększania własnych kwalifikacji jest dla pracowników czynnikiem, który wpływa na ich motywacje i zaangażowanie do pracy. Udział w licznych szkoleniach z ramienia firmy będzie miał też niemały wpływ na poczucie lojalności. Pracodawca może być więc pewien, że inwestycja w dobrego pracownika będzie opłacalna i przełoży się na finalne zyski.

Wyróżnia się kilka rodzajów szkoleń, które dzisiaj cieszą się największą popularnością w firmach. Pracodawcy oferują między innymi szkolenia miękkie, takie jak różnego typu gra szkoleniowa. Te polegają na łączeniu zabawy i rozrywki z edukacją i zdobywaniem nowych kompetencji. Nie ma tu jednak mowy o nauce teorii czy konkretnych umiejętności technicznych, gra szkoleniowa pozwala raczej nabywać umiejętności, takie jak sprawne negocjowanie, organizacja miejsca pracy, współpraca w zespole czy zarządzanie personelem. Nie chodzi tu o dostarczanie wiedzy, ale rozszerzanie kompetencji i utrwalanie dobrych zachowań zatrudnionej kadry.

Jeśli przedsiębiorstwo liczy zaś na konkretne kwalifikacje pracowników, organizuje szkolenia zamknięte, tzw. twarde, które są pracownikom na danych stanowiskach i rzeczywiście służą zdobywaniu teoretycznej wiedzy czy określonych umiejętności technicznych.

Bez względu na typ szkoleń, nie ma wątpliwości, że w każdej firmie, która chce się rozwijać i wciąż generować zyski, takie są niezbędne.

Be the first to comment on "Rozwój zawodowy pracowników"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*