Tarcza antykryzysowa została wprowadzona przez rząd, aby chronić przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Jednak regulacje te są niekiedy bardzo skomplikowane, a przy zmasowanym składaniu wniosków o pomoc, trudno jest uzyskać pomoc w rozumieniu przepisów od urzędników. Pomocą więc służyli księgowi oraz prawnicy, którzy mogli wyjaśnić sporo zawiłości.
Pomoc prawna przy interpretacji traczy antykryzysowej
Cieszy fakt, że środowisko prawnicze samo zaoferowało pomoc firmom z branży małych i średnich przedsiębiorstw. Akcja “Ratuj Biznes” to akcja prowadzona przez biuro rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw. Chodziło w niej o to, że chętne kancelarie w miarę swoich możliwości prowadzą pomoc pro bono przy wypełnianiu i składaniu wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej.
W każdym mieście znajdzie się pomocny prawnik. Warszawa to miasto, gdzie w ramach tej akcji można znaleźć kilka kancelarii prawnych gotowych pomóc.
Tarcza antykryzysowa: kiedy potrzebna jest pomoc prawnika?
Jeśli chodzi o tarczę antykryzysową i pomoc prawną, to szczególnie osoby samozatrudnione (prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą) mogły szukać pomocy prawnika lub dobrego księgowego. W ich wypadku przepisy bywają szczególnie niejasne i następowało wiele nowelizacji, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty.
Również małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zasięgnąć pomocy prawnej, szczególnie jeśli któryś z ich pracowników przechodzi na rentę, emeryturę, czy urlop wychowawczy lub macierzyński. Przepisy w tej kwestii są wyjątkowe skomplikowane, a ich nieprawidłowa interpretacja może doprowadzić do utraty dotacji. Pomoc prawnika oraz skorzystanie z wiedzy specjalistów z biura rachunkowego pomoże Ci nie tylko w uzyskaniu tarczy antykryzysowej, ale w wielu innych dofinansowań takich jak tarcza antyinflacyjna.
Be the first to comment on "Tarcza antykryzysowa: czy warto skorzystać z pomocy prawnika?"