Tarcza antykryzysowa: czy warto skorzystać z pomocy prawnika?

prawnik olsztyn

Tarcza antykryzysowa została wprowadzona przez rząd, aby chronić przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Jednak regulacje te są niekiedy bardzo skomplikowane, a przy zmasowanym składaniu wniosków o pomoc, trudno jest uzyskać pomoc w rozumieniu przepisów od urzędników. Pomocą więc służą księgowi oraz prawnicy, którzy mogą wyjaśnić sporo zawiłości.

Pomoc prawna przy interpretacji traczy antykryzysowej

Cieszy fakt, że środowisko prawnicze samo zaoferowało pomoc firmom z branży małych i średnich przedsiębiorstw. Akcja “Ratuj Biznes” to akcja prowadzona przez biuro rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi w niej o to, że chętne kancelarie w miarę swoich możliwości prowadzą pomoc pro bono przy wypełnianiu i składaniu wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. 

W każdym mieście znajdzie się pomocny prawnik. Olsztyn to miasto, gdzie w ramach tej akcji można znaleźć kilka kancelarii prawnych gotowych pomóc. 

Tarcza antykryzysowa: kiedy potrzebna jest pomoc prawnika?

Jeśli chodzi o tarczę antykryzysową i pomoc prawną, to szczególnie osoby samozatrudnione (prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą) powinny szukać pomocy prawnika lub dobrego księgowego. W ich wypadku przepisy bywają szczególnie niejasne i następowało wiele nowelizacji.

Również małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zasięgnąć pomocy prawnej, szczególnie jeśli któryś z ich pracowników przechodzi na rentę, emeryturę, czy urlop wychowawczy lub macierzyński. Przepisy w tej kwestii są wyjątkowe skomplikowane, a ich nieprawidłowa interpretacja może doprowadzić do utraty dotacji. 

Be the first to comment on "Tarcza antykryzysowa: czy warto skorzystać z pomocy prawnika?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*