Wady i zalety współpracy z pracownikami zewnętrznymi

outsourcing pracowniczy

Niektóre branże charakteryzują się dużą rotacją pracowników i jednocześnie dużym zapotrzebowaniem kadrowym. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być rozpoczęcie współpracy z pracownikami zewnętrznymi.

Rozwój firmy, wiele zleceń i braki kadrowe to trudny moment dla przedsiębiorcy. Jak poradzić sobie w tej sytuacji? Warto rozważyć, jak szybko i bezpiecznie zwiększyć liczbę pracowników. Ta sytuacja szczególnie wymaga dobrej analizy, ponieważ potrzeba sprawdzonych rąk do pracy. Kiedy znajdziesz się w takim położeniu, spróbuj poznać szczegóły współpracy z pracownikami zewnętrznymi.

Czym jest wynajem pracowników?

Outsourcing pracowniczy to po prostu podjęcie współpracy z pracownikami zewnętrznymi w trybie pracy tymczasowej. Cały proces nadzoruje agencja pracy tymczasowej. I to ona kontroluje wszystkie kwestie formalne, co jest korzystne dla pracodawcy, który po swojej stronie musi wypłacać ustaloną stawkę. To rozwiązanie pozwala oszczędzić czas poświęcany na proces rekrutacji oraz pracę działu kadrowego. Jest również dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia pracownika, któremu przede wszystkim zależy na elastyczności i legalności zatrudnienia. Z outsourcingu korzystają branże produkcyjne, spożywcze i gospodarka magazynowa.

Wady outsourcingu pracowniczego

Chociaż rozwiązanie to wygląda na pozbawione wad, to jednak pojawia się kilka mankamentów. Należy do nich przede wszystkim brak znajomości zasad i wartości, wśród pracowników tymczasowych, którymi kieruje się firma.

Be the first to comment on "Wady i zalety współpracy z pracownikami zewnętrznymi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*