Podróż za granicę? Wykup ubezpieczenie

wyjazd za granicę ubezpieczenie

Każdy wyjazd niezależnie czy w kraju, czy za granicą, niesie za sobą pewne ryzyko. Nigdy nie możemy być pewni, że nic złego nas nie spotka. Wypadki się zdarzają, dlatego warto zadbać o to, by zminimalizować jego negatywne skutki, a podczas wyjazdu skupić się na odpoczynku niż zastanawiać się „co by było gdyby…”

Gdy planujesz wyjazd za granicę, ubezpieczenie powinno być na liście rzeczy do zrobienia priorytetem równym zakupowi biletów lotniczych. O ile w kraju osoby objęte ubezpieczeniem zdrowotnym mogą liczyć na bezpłatną pomoc medyczną, tak za granicą może się to wiązać z ogromnymi kosztami. Żeby tego uniknąć, należy wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczenia, obejmujący interesujący nas zakres.

Firmy oferują pomoc w podróży za granicę. Proponowana przez nie oferta obejmuje:

  • koszty pierwszej pomocy
  • koszty pobytu w szpitalu
  • utrata dokumentów lub bagażu w wyniku kradzieży, lub zgubienia

To tylko przykładowe elementy oferty. Przy wyborze ubezpieczenia dobrze jest zorientować się, na jakich terytorium krajów ono obowiązuje, w jakiej walucie wypłacane jest odszkodowanie oraz czy w razie wypadku oferowana jest pomoc w języku, który znasz.

Uszczerbki na zdrowiu, nawet te drobne, mogą przydarzyć się nawet najostrożniejszym. Skręcenia kostki, kradzież portfela czy wypadek komunikacyjny, to zdarzenia, które występują dosyć często. Tylko w 2021 r. w Polsce zgłoszono 422 627 kolizji drogowych, 22 816 wypadków według danych statystycznych policji* Należy mieć na uwadze, że wiele zdarzeń nie zostało zgłoszonych na policję, gdyż kierowcy sami byli w stanie dojść do porozumienia lub w kolizji uczestniczyło zwierzę.

Jeśli planujesz wyjazd za granicę – ubezpieczenie zapewnia to spokój i możliwość pełnego odprężenia na wczasach, bez obaw o przyszłość.


*https://statystyka.policja.pl/

Be the first to comment on "Podróż za granicę? Wykup ubezpieczenie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*