Jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?

laryngolog

Laryngologia jest specjalnością medyczną zajmującą się zaburzeniami i stanami ucha. Jeśli masz problem związany z tymi obszarami ciała, to nie czekaj tylko udaj się do specjalisty, jakim jest laryngolog.

Czym zajmuje się Laryngolog Warszawa?

Specjalista laryngolog często zajmuje się leczeniem problemów, które dotyczą nosa, jamy nosowej i zatok. Mogą wpływać one na zapach, oddychanie i jakość codziennego funkcjonowania. Przykładem jest tutaj choćby zapalenie zatok, któremu towarzyszy uporczywy katar i bóle głowy. W związku z tym jest ważne podjęcie korków pozwalających zlikwidować przyczynę problemu.

Jakie są rodzaje chorób zatok?

Zapalenie zatok to infekcja tkanek jamy zatokowej, która zwykle występuje przy alergiach lub przeziębieniach. Bakterie zostają uwięzione i zaczynają rosnąć, blokując przepływ powietrza lub stając się zielonkawym wydzieliną śluzu.

Jeśli uważa się, że przewlekłe zapalenie zatok jest wywoływane przez alergie, można zasugerować unikanie czynników drażniących i wyzwalających alergię, immunoterapię (krople alergiczne) i leki przeciwhistaminowe w celu złagodzenia objawów. Przewlekłe zapalenie zatok wywołuje te same objawy, które utrzymują się przez co najmniej 2 miesiące.

Najczęstszymi przyczynami przewlekłego zapalenia zatok są polipy nosa, skrzywiona przegroda nosowa, powtarzające się infekcje dróg oddechowych, alergie lub powikłania innych stanów. Lekarz laryngologiczny może pomóc w ustaleniu najlepszej opcji leczenia, aby złagodzić objawy, w tym leki, antybiotyki lub zabieg chirurgiczny. Przed jego wykonaniem istotne jest przeprowadzenie wszystkich istotnych badań, wśród których znajduje się m.in. tomografia zatok. Warszawa jest miastem, w którym możemy uzyskać kompleksową opiekę laryngologiczną oraz wykonać niezbędne badania.

Be the first to comment on "Jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*