Dlaczego warto stawiać na sprawdzone akcesoria stomatologiczne?

sklep dentystyczny

W czasach, gdy świat coraz bardziej staje się czymś w rodzaju globalnej wioski, nie sposób zaprzeczyć, że na rynku rozwiązań stomatologicznych pojawia się coraz więcej produktów z Dalekiego Wschodu. Wybiera się je ze względu na cenę, ale też na podobne – w teorii – właściwości. Czy na takie rozwiązania warto sobie pozwolić?

Zagraniczne akcesoria u polskiego dentysty

To, że polski sklep sprzęt stomatologiczny ma w swej ofercie np. chińskie akcesoria do urządzeń dentystycznych nie jest samo w sobie niczym złym. Zagrożeniem jest szeroki napływ takiego sprzętu, który może ograniczać zdolność polskich i unijnych organów do kontroli tegoż sprzętu. Tutaj szczególny problem należy upatrywać w kontekście takich produktów jak akcesoria higieniczne, niektóre odczynniki chemiczne itd. Najważniejsze, aby dany sprzęt był dopuszczony do obrotu medycznego na terenie Polski i Unii Europejskiej. Aby tak się stało, konieczne są – na szczęście – złożone testy, które dają odpowiedź co do skuteczności tego sprzętu. Dopiero wtedy sklep dentystyczny może je zakupić i sprzedać.

Zagrożenie jednak istnieje…

Dużo większym wyzwaniem są niektóre produkty, które nie są sprzedawane przez standardowe sklepy stomatologiczne. Co gorsza, część z nich jest dostępna za pomocą największych, polskich platform handlu internetowego. Oczywiście nie należy sądzić, że szanujący się dentysta kupi taki sprzęt. Nie można jednak być tego pewnym w odniesieniu do „zwykłego Kowalskiego”, która szuka tanich i skutecznych sposobów na ból zęba, krwawienie z dziąsła, czy też wybielanie zębów. Nie jest tajemnicą, że takie sklep instrumenty stomatologiczne są nie tylko mało wiarygodne medycznie, ale przede wszystkim niebezpieczne dla użytkownika. Bądź co bądź, mogą być one źródłem zakażeń, ciężkich reakcji z innymi lekami, a także wielu innych powikłań.

Reasumując, dobry asortyment stomatologiczny ma w swej ofercie jedynie sprawdzony, krajowy sklep dla gabinetów stomatologicznych. Pozostałe, mało wiarygodne podmioty, należy omijać szerokim łukiem.

Be the first to comment on "Dlaczego warto stawiać na sprawdzone akcesoria stomatologiczne?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*