Od czego zacząć budowę domu?

ogłoszenia budowlane

Budowa domu to jedna z największych inwestycji w życiu wielu ludzi. Aby cały proces przebiegł bez większych problemów i przykrych niespodzianek, należy się odpowiednio do niego przygotować. Im więcej rzeczy zaplanujemy przed rozpoczęciem prac, tym większą szansę mamy na obniżenie kosztów budowy. Od czego w takim razie zacząć?

Działka

Zawsze budowę domu powinno się zacząć od znalezienia odpowiedniej działki. Idealna parcela nie istnieje, ponieważ każdy ma własne preferencje i różne aspekty są priorytetowe. Jeżeli nie chcemy być ograniczeni i postawić dowolnych rozmiarów dom, powinniśmy kupić działkę kwadratową  o powierzchni nie mniejszej niż 900 m2. Bardzo ważnym elementem jest też dostęp do mediów takich jak sieć elektryczna, kanalizacyjna, wodociągowa i gazowa. Jeżeli ktoś codziennie dojeżdża do pracy, powinien też zwrócić uwagę na pobliską komunikację miejską.

Plan budynku

Gdy zamkniemy już temat działki, czas na plan domu. Możemy zamówić u architekta projekt indywidualny, dzięki czemu będziemy w stanie optymalnie dostosować nasze przyszłe mieszkanie do własnych potrzeb. Bardzo często do tego typu projektu dostajemy propozycję zagospodarowania terenu otaczającego dom. Musimy się jednak liczyć z dwu lub trzykrotnie wyższym kosztem planu indywidualnego. Drugą opcją jest zakup projektu gotowego. Jego średnia cena wynosi 3000 zł. Warto zaznaczyć, że aktualnie na rynku dostępna jest ogromna ilość zróżnicowanych projektów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekipa budowlana

Ostatnią czynnością, jaka nas czeka przed papierkową robotą i rozpoczęciem prac, jest znalezienie zaufanej ekipy budowlanej. Najlepszym źródłem informacji są znajomi oraz rodzina, którzy w przeszłości mieli do czynienia z budową domu lub większym remontem. Dużo osób szuka także fachowców za pośrednictwem internetu. Istnieją specjalne serwisy, w których firmy mogą zamieszczać wszelkiego rodzaju ogłoszenia budowlane. W sieci możemy również przeczytać opinie, jakie danemu wykonawcy wystawili jego poprzedni klienci.

budomet.com.pl

Be the first to comment on "Od czego zacząć budowę domu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*