Po co wykonuje się badanie techniczne auta?

stacja kontroli ochota

Właśnie otrzymałeś prawo jazdy i chcesz nabyć swój pierwszy samochód? To świetna decyzja, natomiast musisz wiedzieć, że w związku z taką inwestycją czeka na Ciebie kilka obowiązków. Pamiętaj, że każdy pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany na terenie Polski, musi mieć ważne badanie techniczne. Wykonuje się je raz w roku, by minimalizować zagrożenie na drodze. Badanie techniczne pozwala sprawdzać stan auta, a jeśli to posiada usterki, nie dopuszcza się go do ruchu drogowego. Dzięki temu na ulicach jest po prostu bezpieczniej.

Badanie techniczne realizuje dowolna stacja kontroli pojazdów. Warszawa Ochota, Zacisze czy Mokotów, nie ma znaczenia, który punkt wybierzemy. W każdym badanie przeprowadza się w ten sam sposób, w każdym również kosztuje tyle samo.

Podczas badania technicznego sprawdzany jest silnik, układ kierowniczy i hamulców, światła, nadwozie i podwozie. Wszystko po to, by dopuszczać do ruchu tylko w pełni sprawne samochody. Jeśli diagnosta zauważy jakąkolwiek usterkę, nie wyda decyzji pozytywnej, a właściciel auta nie może nim podróżować do czasu naprawy. Po usunięciu wady po raz kolejny musi odbyć się badanie i dopiero po weryfikacji auto jest uznawane za sprawne. Właśnie tak działa stacja kontroli pojazdow. Ochota, Targówek czy Ursynów – wszędzie badanie techniczne wykonamy „od ręki” i potrwa ono nie dłużej niż 30 minut. Pamiętajmy jednocześnie, że brak aktualnego badania technicznego może skutkować nałożeniem wysokiego mandatu oraz zabraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Be the first to comment on "Po co wykonuje się badanie techniczne auta?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*