Co obejmuje polisa ubezpieczeniowa?

odszkodowanie za błąd medyczny
odszkodowanie za błąd medyczny

Coraz więcej Polaków ma świadomość konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Wszystko to zgodnie z dbałością o własne zdrowie, ale tez na wypadek śmierci, by jak najlepiej zabezpieczyć swoich bliskich. Niestety, podstawowe ubezpieczenie w ramach NFZ nie daje gwarancji wypłaty odszkodowania finansowego czy rekompensaty za różnego rodzaju wypadki.

Z pomocą przychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują rozmaite polisy. To, co zawiera dokument potwierdzający dodatkowe ubezpieczenie, zależy od kwestii indywidualnych. Im droższa polisa, im większe płacimy miesięczne składki, tym na więcej możemy liczyć.

Dzisiaj ubezpieczamy swój majątek, w tym nieruchomości czy samochody. Ubezpieczamy też dzieci, zakładamy im tzw. polisy posagowe, dzięki którym mogą liczyć na dobry start w dorosłe życie. Ubezpieczenie może być trwałe, ale dotyczyć też konkretnych sytuacji. Coraz większą popularnością cieszą się na przykład ubezpieczenia turystyczne, które dają nam optymalną ochronę jedynie podczas wakacyjnych wojaży. Ubezpieczać możemy również zabiegi medyczne, które wykonujemy w ramach prywatnej praktyki medycznej.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej. Niestety, odszkodowanie za błąd medyczny co coraz częściej występujące roszczenia. I nie chodzi wcale o to, że lekarze nie mają właściwych uprawień, ale raczej wpływ na to ma zwiększająca się liczba wykonywanych operacji tego rodzaju. Poprawienie kształtu nosa, odsysanie tłuszczu czy powiększenie piersi to trend, który przyszedł do nas z Zachodu, i na jaki decydujemy się już niemalże powszechnie. Jeśli nie posiadamy dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która dotyczy właśnie tak inwazyjnych zabiegów, w razie ich niepowodzenia, musielibyśmy stawiać jedynie na sprawiedliwość sądów. Obecnie nadal niezwykle trudno jest dochodzić swoich praw, a medycy bardzo rzadko pociągani są do odpowiedzialności. To właśnie ubezpieczenie da nam pewność otrzymania rekompensaty finansowej za uszczerbek na zdrowiu bądź pozwala uzyskać gwarancję naprawy powstałej szkody na ciele.

1 Comment on "Co obejmuje polisa ubezpieczeniowa?"

  1. instagram.com.es | 26 lipca, 2019 at 5:34 am | Odpowiedz

    Z naszego doswiadczenia wynika, ze nawet co trzecia polisa nie ma takiego zapisu twierdzi Katarzyna Mazurkiewicz-Bylok. Co wiecej, niektore firmy ubezpieczeniowe w ogole nie uwzgledniaja opcji niekonsumowanej sumy gwarancyjnej w swojej ofercie. To niebezpieczne, bo pieniadze na odszkodowania moga sie skonczyc i przewoznik bedzie zmuszony pokryc straty z wlasnej kieszeni podkresla.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*