Wypożyczenie komputera – czy to opłacalne rozwiązanie dla firm?

wypożyczenie komputera

Wypożyczenie komputera do pracy to doskonały pomysł – zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i większej firmy, której pracownicy na co dzień działają na zaawansowanym sprzęcie komputerowym. Zastanawiasz się, czy w dzisiejszych czasach opłaca się leasing komputera? Koszty w tym przypadku są stosunkowo niewielki (w skali miesiąca), co pozwala wypracować spore oszczędności, szczególnie w małych firmach, a także tych początkujących na rynku. Dodatkowo koszty leasingu sprzętu komputerowego można wliczyć w wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, co umożliwia zmniejszenie podstawy do obliczenia podatku dochodowego.

Jak działa wypożyczenie komputera na firmę? Krok po kroku

Chcesz postawić na wypożyczenie komputera lub kilku sprzętów do swojej firmy? W takim razie, wystarczy że wybierzesz sprzęt, którym jesteś zainteresowany, podpiszesz umowę najmu i to wszystko. Wypożyczalnia zadba o to, aby komputer miał zawsze aktualne oprogramowanie, a wszelkie usterki zostaną naprawione praktycznie od ręki – o ile takowe będą występować.

Zarówno jeśli chodzi o wypożyczenie komputera, jak i leasing komputera koszty są bardzo podobne. Wydatki w skali miesiąca na ten cel mogą wynieść od 100 złotych w górę – zależnie od tego, jakiej klasy sprzęt oraz oprogramowanie wybierzesz dla swojej działalności gospodarczej. Wypożyczenie komputera to jednak doskonała opcja, aby ograniczyć wydatki związane z zakupem komputerów do firmy, gdzie finalnie zakup sprzętu może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Be the first to comment on "Wypożyczenie komputera – czy to opłacalne rozwiązanie dla firm?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*